Urbānā biškopība – Rīgas Jumtu medus

PSX_20180801_233132

Urbānā biškopība lēnām, bet gana noteikti gūst savu popularitāti gan Eiropas, gan aizokeāna lielākajās pilsetās. To var uzskatīt gan par modes kliedzienu, gan patiesu centību dabas atdzīvināšanā,  bet Viesnīcā Janne tā ir sirdslieta un mīlestība pret šo darbīgo kukaini, kas ļauj bitēm apdzīvot Āgenskalna jumtus jau trešo gadu.

Bite - bioloģiskās daudzveidības pamatu pamats. Runā, ka 76% no cilvēka uzturam paredzētās pārtikas ražošanas ir atkarīga tieši no šīm sīkbūtnēm.

 

Viesnīcas Janne bišu dravu veido uz jumtiem izvietoti pieci Latgales guļstropi. Vidēji vienā stropā var būt no 60 000 līdz pat 120 000 bišu. Āgenskalnā plaši sastopamas liepas, kas ir Jannes bišu galvenais nektāra avots - liepziedu medus ir gaišs, nedaudz rūgtens un ar mentola piegaršu.

Rīgas Jumtu medus - garšīgākais Latvijā!

_DSC0859-1
_DSC0939-1

2018. gada jūlijā notikušajā “Latvijas biškopju vasaras saietā 2018”  Viesnīcas Janne jumtos ievāktais medus ieguva godpilno pirmo vietu konkursā "Garšīgākais Latvijas medus".  Uzvarētājs tika noteikts starp 73 kandidātiem - iesniegtos paraugus degustēja gan biškopju saieta dalībnieki, gan profesionāla žūrija. Lasi sīkāk šeit.

"Rīgas Jumtu medus" bišu stropus laipni aicinām aplūkot jebkuru interesentu, kā arī Viesnīcā Janne iespējams gan nogaršot, gan iegādāties "Rīgas Jumtu medu" un citus bišu produktus.

Dodies uz Viesnīcu Janne, lai satiktu bites un iegādātos medu!

_DSC0933-1
_DSC0938-1
_DSC0954-1
_DSC0857-1
IMG-20190220-WA0000

Lai ievāktu nektāru, bites lido līdz pat 5 km lielā rādiusā no dravas. Viesnīcas bitēm tuvākie gardumi atrodas tepat viesnīcas pagalmā - gada siltajos mēnešos tur tiek iekopts dārziņš, kurā tiek audzēts viss iedomājamais: sākot no zemenēm un tomātiem, beidzot ar kartupeļiem un kabačiem.

Sakņu dārzs Viesnīcas Janne pagalmā tiek iekopts jau otro gadu, radot prieku un interesi viesnīcas viesiem - arī pilsētas sirdī var radīt ko zaļu!

Laipni lūgti apciemot mūsu dārziņu un novērtēt bagātīgo ražu!

_DSC0844-1
_DSC0799-1
_DSC0793-1
_DSC0823-1

Arī citi ir pamanījuši mūsu aktivitāti un rūpes par bitēm:

Arī pilsētā top garšīgs medus / Diena

Maijā tika atzīmēta Starptautiskā bišu diena. Kā zināms, Latvijā biškopības tradīcijas tiek koptas gan profesionālā, gan amatieru līmenī. Interesanti, ka ne tikai laukos. Pērn par visgaršīgāko Latvijas medu tika atzīts medus, ko bites bija savākušas Latvijas galvaspilsētā, dzīvojot uz Pārdaugavas viesnīcas Janne jumtiem.

Lasi šeit

Urbānā biškopība Rīgā attīstās / Latvijas Radio

Biškopim Valdim Janovam bišu drava iekārtota Āgenskalnā uz ģimenes viesnīcas jumta. Stropu skrejās redzama aktīva bišu satiksme, jo tieši šobrīd līdzās vienā no rajona ielām saziedējusi milzu liepu aleja. Janovs ir viens no biškopjiem, kas dodas savākt bišu spietu, ja tāds parādījies pilsētā. 

Lasi šeit

Karstais laiks veicina bišu spietošanu / Panorāma

Gaiss burtiski san, un no stropa pēkšņi izsprāgst bišu mākonis! Karstums mudina bites spietot. Turklāt pašā Rīgas centrā. Šajās dienās biškopji devušies savākt jau vairākus bišu spietus, kas bija apmetušies publiskās vietās.

Skaties šeit

Uz Rīgas jumtiem attīstās biškopība / LNT ziņas

Pēdējos gados arvien aktuālāka kļūst urbānā biškopība! Bites pamazām sāk mitināties arī uz Rīgas jumtiem, pilsētā savāktais medus ir kvalitatīvs un Latvijā ieguvis pat vietēja mēroga apbalvojumus

Skaties šeit

Viesnīcnieka ikdiena / LTV Ziņu Dienests - "Aculiecinieks"

Valdis Janovs viesnīcu atvēra pirms 5 gadiem. Viss gāja gludi līdz Covid-19 pandēmija visu nobremzēja. Šajā grūtajā brīdī palīdz urbānā biškopja hobijs.

SKATIES ŠEIT

Urbānā Biškopība Rīgā / TV3 "Cilvēkstāsti Latvijai"

Viss zied un bites Zum! Rīgas Jumtu Medus dravā notiek liela rosība.
Sīkāk par to mums stāsta viesnīcas īpašnieks un urbānais biškopis Valdis Janovs.
SKATIES ŠEIT