Urbānā biškopība – Rīgas Jumtu medus

PSX_20180801_233132

Urbānā biškopība lēnām, bet gana noteikti gūst savu popularitāti gan Eiropas, gan aizokeāna lielākajās pilsetās. To var uzskatīt gan par modes kliedzienu, gan patiesu centību dabas atdzīvināšanā,  bet Viesnīcā Janne tā ir sirdslieta un mīlestība pret šo darbīgo kukaini, kas ļauj bitēm apdzīvot Āgenskalna jumtus jau no 2017.gada.

Bite - bioloģiskās daudzveidības pamatu pamats. Runā, ka 76% no cilvēka uzturam paredzētās pārtikas ražošanas ir atkarīga tieši no šīm sīkbūtnēm.

 

Viesnīcas Janne bišu dravu veido uz jumtiem izvietoti pieci Latgales guļstropi (vidēji vienā stropā var būt no 60 000 līdz pat 120 000 bišu), koka dobuma, polistirola un citi paraugdravas stropi.

Āgenskalnā plaši sastopamas liepas, kas ir Jannes bišu galvenais nektāra avots - liepziedu medus ir gaišs, nedaudz rūgtens un ar mentola piegaršu.

Rīgas Jumtu medus - garšīgākais Latvijā!

_DSC0859-1
_DSC0939-1

2018. gada jūlijā notikušajā “Latvijas biškopju vasaras saietā 2018”  Viesnīcas Janne jumtos ievāktais medus ieguva godpilno pirmo vietu konkursā "Garšīgākais Latvijas medus".  Uzvarētājs tika noteikts starp 73 kandidātiem - iesniegtos paraugus degustēja gan biškopju saieta dalībnieki, gan profesionāla žūrija. Lasi sīkāk šeit.

"Rīgas Jumtu medus" bišu stropus laipni aicinām aplūkot jebkuru interesentu, kā arī Viesnīcā Janne iespējams gan nogaršot, gan iegādāties "Rīgas Jumtu medu" un citus bišu produktus.

Dodies uz Viesnīcu Janne, lai satiktu bites un iegādātos medu!

_DSC0933-1
_DSC0938-1
_DSC0954-1
_DSC0857-1
IMG-20190220-WA0000

Lai ievāktu nektāru, bites lido līdz pat 5 km lielā rādiusā no dravas. Viesnīcas bitēm tuvākie gardumi atrodas tepat viesnīcas pagalmā - gada siltajos mēnešos tur tiek iekopts dārziņš, kurā tiek audzēts viss iedomājamais: sākot no zemenēm un tomātiem, beidzot ar kartupeļiem un kabačiem.

Sakņu dārzs Viesnīcas Janne pagalmā tiek iekopts jau no 2018.gada, radot prieku un interesi viesnīcas viesiem - arī pilsētas sirdī var radīt ko zaļu!

Laipni lūgti apciemot mūsu dārziņu un novērtēt bagātīgo ražu!

_DSC0844-1
_DSC0799-1
_DSC0793-1
_DSC0823-1
2023-Tumšais medus Diploms

2023. gada jūlijā notikušajā "Latvijas biškopju vasaras saietā 2023" biškopja Valda Janova ievāktais medus ieguva godpilno pirmo vietu konkursā "Garšīgākais Latvijas medus" nominācijā "Tumšais medus".


Arī citi ir pamanījuši mūsu aktivitāti un rūpes par bitēm:

Arī pilsētā top garšīgs medus / Diena

Maijā tika atzīmēta Starptautiskā bišu diena. Kā zināms, Latvijā biškopības tradīcijas tiek koptas gan profesionālā, gan amatieru līmenī. Interesanti, ka ne tikai laukos. Pērn par visgaršīgāko Latvijas medu tika atzīts medus, ko bites bija savākušas Latvijas galvaspilsētā, dzīvojot uz Pārdaugavas viesnīcas Janne jumtiem.

Lasi šeit

Karstais laiks veicina bišu spietošanu / Panorāma

Gaiss burtiski san, un no stropa pēkšņi izsprāgst bišu mākonis! Karstums mudina bites spietot. Turklāt pašā Rīgas centrā. Šajās dienās biškopji devušies savākt jau vairākus bišu spietus, kas bija apmetušies publiskās vietās.

Skaties šeit

Viesnīcnieka ikdiena / LTV Ziņu Dienests "Aculiecinieks"

Valdis Janovs viesnīcu atvēra pirms 5 gadiem. Viss gāja gludi līdz Covid-19 pandēmija visu nobremzēja. Šajā grūtajā brīdī palīdz urbānā biškopja hobijs.

SKATIES ŠEIT

Latviešiem ir personība: Urbānais biškopis Valdis Janovs / Latvijas Institūts

Atnāk pavasaris un latvieši steidzīgi dodas uz savām lauku mājām pēc svaiga gaisa un putnu dziesmām. Taču viens uzņēmīgs viesnīcas īpašnieks rada dabas burvību un prieku pašā Rīgas sirdī. 

Lasi šeit

Iepazīšanās ar Urbānās biškopības "Rīgas Jumta Medus" dravu

Urbānā biškopība Rīgā uz Āgenskalna jumtiem ar paraugdravas titulu. Paraugdravā ir izvietota ekspozīcija ar dažādiem stropiem, ar kādiem dravo Latvijā.

Skaties šeit

Biškopība / RIGATV24 "Būtu zinājis"

Kāpēc moderni bites izmitināt pilsētvidē? Urbānais biškopis uzskata, ka tā ir dabas saiknes saglabāšana un cikla nepārtrauktība arī rosīgajā Rīgā. 

Skaties šeit
5942-61767400578da

PĒDAS. Kas paliek pēc tevis? / TV3 Latvija

Tas, ka bites ir ļoti svarīgas, lai dabā notiktu daudzi nozīmīgi procesi un augi tikt apputeksnēti, ir sen zināms fakts, bet mūsdienās arvien vairāk bišu parādās arī pilsētās. Vai zināji, ka uz Rīgas māju jumtiem dzīvo bites? Uzzini, kāpēc tas vajadzīgs, sarunā ar urbāno biškopi Valdi Janovu.

Skaties šeit

Urbānā Biškopība Rīgā / RUS LSM

Kurš dūc uz Tava jumta? Apmeklē neparasto dravu uz Āgenskalna jumta.

Skaties šeit

Bites labprāt dzīvo pilsētā tehnoloģiju ieskautas – mīti vai patiesība? / LA.LV

Mūsdienās aizvien vēl pastāv mīti, ka biškopība vairāk iederas lauku vidē, bet ne pilsētvidei. Turklāt tas nav vienīgais mīts, to ir daudz un dažādi...

Lasi šeit

Urbānā biškopība Rīgā attīstās / Latvijas Radio

Biškopim Valdim Janovam bišu drava iekārtota Āgenskalnā uz ģimenes viesnīcas jumta. Stropu skrejās redzama aktīva bišu satiksme, jo tieši šobrīd līdzās vienā no rajona ielām saziedējusi milzu liepu aleja. Janovs ir viens no biškopjiem, kas dodas savākt bišu spietu, ja tāds parādījies pilsētā. 

Lasi šeit

Uz Rīgas jumtiem attīstās biškopība / LNT ziņas

Pēdējos gados arvien aktuālāka kļūst urbānā biškopība! Bites pamazām sāk mitināties arī uz Rīgas jumtiem, pilsētā savāktais medus ir kvalitatīvs un Latvijā ieguvis pat vietēja mēroga apbalvojumus

Skaties šeit

Urbānā Biškopība Rīgā / TV3 "Cilvēkstāsti Latvijai"

Viss zied un bites Zum! Rīgas Jumtu Medus dravā notiek liela rosība.
Sīkāk par to mums stāsta viesnīcas īpašnieks un urbānais biškopis Valdis Janovs.
SKATIES ŠEIT
Bisu-diena-TV3-900-sekundes

Pasaules Bišu diena 2021 / TV3 Ziņas "900 sekundes"

Bišu diena ieviesta, lai pievērstu uzmanību bišu svarīgajai lomai un sarūkošajam bišu skaitam pasaulē. Par to TV3 raidījumā “900 sekundes” viesojās Valdis Janovs - urbānais biškopis, kurš savu bišu dravu ir iekopis Pārdaugavā! 

Skaties šeit

Aktieris Reinis Boters dodas pie Rīgas bitēm / EHR Zaļā Zona "Piedzīvojums"

Vai zinājāt, ka Āgenskalna centrā top Latvijā tīrākais medus? Vectēva bitenieka dotos padomus atcerējās teātra trupas "KVADRIFRONS" aktieris Reinis Boters, kurš devās ciemos pie biškopja Valda Janova, lai uzzinātu, kā bitēm klājas Rīgā! 

Skaties šeit

Rīgas Urbānā Biškopja stāsts no Baltijas / Настоящее Время

Viens no dzīves galvenajiem principiem - Darīt tikai to, kas patiešām patīk! Ievērojot šo principu, hobijs pārvēršas par dzīvesveidu.

Skaties šeit

Dvēsele alkst lauku miera / Žurnāls "Biškopis"

Valdis ir dabas cilvēks, dabu un dabisko viņš rada sev visapkārt. Viņa mazajā butique stila viesnīcā valda īpašs šarms un aura, ko uzbur un uztur pats saimnieks. Tā ir klusa un mierīga vieta pilsētas dunoņas vidū ar brīnišķīgu mazdārziņu pagalmā, bišu sanoņu milzīgajos kokos un pašapmierinātībā starojošu kaķeni uz viesnīcas iekšpagalma kāpnītēm.

Lasi šeit

Cik labs ir izsvīduma medus? / Lasi.lv e-žurnāls "Dārzs Daba"

Izsvīduma medus cilvēkiem ir ļoti vērtīgs. Tas ir gards, un tajā ir daudz minerālvielu un citu labumu. Vienīgais trūkums – tas neder bitēm ziemas barībai, skaidro biškopis Valdis Janovs no Rīgas.

Lasi šeit
Zinātne vai Muļķības

Stropi zem 5G torņiem – vai Rīgā ievākts medus ir tīrs un drošs ēšanai / Delfi podkāsts "Zinātne vai muļķības"

Ja medus, tad tikai tāds no dziļiem laukiem, kur tuvākais piesārņojuma avots ir kaimiņu Jēkaba zāles pļāvējs 3 kilometru attālumā, vai ne? Taču izrādās, ka biškopji tur bites arī Rīgā. Turklāt – tieši pie 5G torņiem! Kā bites tur jūtas un vai pilsētā ievākts medus ir tikpat tīrs un garšīgs kā laukos ievāktais.

Skaties šeit